Lazer Ferforje Üretim & Boyama & Uygulama

Yaşar Ferfoje

Lazer Ferforje Malzeme & Üretim Bilgileri

Yaşar Ferforje panelleri 3 mm çelik veya aluminyum sacdan lazerle kesilmiştir, ancak daha sağlam uygulamalar için için 10 mm'ye kadar malzemelerde kesilip uygulama yapabiliyoruz. Uygulama yaparken alan ve ölçü standar boyut olmadığı gibi gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirilme yapabiliriz. Gereksinimlerinize bağlı olarak, genel etkiyi artıran iki malzemenin dokusundaki kontrast ile alanınız için sağlam ve estetik çerçeve ile uyguluyoruz. Ferforjeleriniz Bursa'daki fabrikamızda tasarlanmış ve üretilerek Türkiye'nin her yerine montaj anlaşmalı veya montaja hazır biçimde gönderebiliyoruz.

Tüm Ferforjeleriniz kuruluma hazır tüm montaj braketleri de dahil olmak üzere gereksinimlerinize uyacak şekilde üretilmiştir. Kusursuz birbirine geçmeli veya ekstrüzyondan güçlü kaynaklı montaj çerçevelerine kadar sizin için profesyonel bir çözüme sahibiz.

Lazer Ferforje Boyama İşlemi

İşlemde kullanılan toz, kaplanacak yüzeye elektrostatik olarak püskürtülmüş ince öğütülmüş bir pigment ve reçine parçacıkları karışımıdır. Yüklenen toz parçacıkları, toz ısınana ve sertleştirme fırınında pürüzsüz bir kaplamanın kaynaşmasına kadar elektriksel olarak topraklanmış yüzeylere yapışır. Ortaya çıkan boya uygulaması tek tip, dayanıklı, yüksek kaliteli ve çekici bir sonuçtur. Toz boya, neredeyse her türlü metalde bulunabilen en ekonomik, en uzun ömürlü ve en dayanıklı uygulamalardan biridir. Toz boya kaplı yüzeyler ufalanmaya, çizilmeye, solmaya ve diğer cilalara göre daha aşınmaya karşı daha dirençlidir. Renk seçimi, düz, saten, parlak, çok parlak, metalik yüzeyler ile neredeyse sınırsızdır.

Toz Boya da çevremiz için son derece koruyucu. Sıvı yüzeyler uçucu organik bileşikler olarak bilinen kirletici maddeleri içeren solventler içerirken, toz kaplama solvent içermez ve varsa da bu zararlı maddeleri atmosfere ihmal edilebilir miktarlarda salgılar. Bu nedenle, son işlemcilerin maliyetli kirlilik kontrol ekipmanı satın alma ve bakımına artık gerek yoktur.